Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co můžeme čekat od tvého nového alba?
Asi bude nejjednodušší, když řeknu, v čem se liší od mého debutu, že ano. Tak v prvé řadě na ní pracovali jiní producenti, takže trošku jinak zní. Pak si myslím, že není tak rozjuchaná, jsou na ní temnější tóny a v písničkách je mnohem víc emocí.
Prý jsi začala skládat, hned jak skončilo turné k minulému albu Let Go.
Pár písniček jsem napsala již v průběhu turné a některé z nich se na novou desku dostaly. Já totiž bez skládání dlouho nevydržím, když dostanu nápad, nedá mi to a musím ho dotáhnout do konce. Stejně jsem ale měla během koncertní šňůry pořádný "skládací absťák", takže jsem pak doma za dva týdny napsala dvanáct písniček. Sypaly se ze mě úplně samy.
Občas při skládání spolupracuješ s dalšími lidmi, baví tě to?
Ano, schopní lidé mě inspirují a když kromě toho, že mají vlastní nápady, hrají ještě na nějaký nástroj, může to být velmi tvůrčí a zábavný proces.
Album Under My Skin se zdá být mnohem víc tvým vlastním dítětem, je to tak?
Určitě. Tentokrát se mnohem víc zapojuji do produkce, a pokud jse o písničky, všechny jsou velmi osobní a vyházejí z mé vlastní zkušenosti.
Máš nějakou zvlášť oblíbenou?
Together. Je postavená na piánu, což se mi moc líbí, a je jiná než ty ostatní.
Co tě na muzice nejvíc baví?
Všechno. Strašně ráda píšu písničky a nikdy bych si nedovolila vydat desku, se kterou nejsem na sto procent spokojená. Ale musím říct, že úplně nejlepší jhsou koncerty. Bez živého vystupování si svůj život vůbec nedokážu představit.
Co bys označila za svůj největší dosavadné úspěch?
Většinu vého času věnuju tomu, co mám na světě nejradši, a navíc si tím vydělám spoustu peněz.
Existuje něco, co tví kolegové dělají a čemu by ses ty ráda vyhnula?
Nestarám se o to, co bych měla zpívat a říkat, jak bych měla vypadat a jak to působí na lidi. Dělám jen to, co opravdu chci, a doufám, že to tak i zůstane.
Tvoje hudba je obvykle nálepkovaná jako pop punk. Co ty na to?
Moje písničky jsou buď pop rock nebo rock pop, jak chcete, ale na slovo "punk" jsem alergická(Stoupenci punku vyjadřují ostentativní nonkonformitu a odlišnost od společenských konvencí měšťácké společnosti, a to jak životním stylem, tak oblečením, úpravou vlasů a líčením. Jejich hudba je rychlá a rytmická. Z bývalých skupin lze jmenovat Sex Pistols, z nynějích Blink182 nebo Offspring. Pozn. webmastera). Vždyť já jsem v životě neposlouchala jedinou punkovou kapelu! Kromě toho jsem člověk, ne škatulka. Strašně mě vždycky rozčílí, když mi někdo řekne: "Ty jsi pop punk." Ne, jsem normální holka a moje muzika se vyvíjí.
Co v nejbližší době chystáš?
Nejvíc se těším na turné v příštím roce. Zase se vrátím do autobusu a objedu v něm celý svět. V poslední době jsem tak akorát střídala hotely a to byla hrozná nuda. Je čas vrátit se k normálnímu muzikantskému životu.
Není to pro dívku tvého postavení poněkud zbytečná oběť?
Jako že proč bych jezdila autobusem, když můžu lítat tryskáčem? To možná můžu, ale v autobuse je daleko větší zábava.kromě toho si tak vydělám mnohem víc peněz. Letadlem můžu cestovat, až mi bude padesát.
Myslíš, že v té době budeš pořád koncertovat?
V to doufám!
Odešla jsi do velkého světa v šestnácti. Bylo to těžké?
Vůbec ne. Měla jsem spoustu práce, koncertovala jsem a užívala jsem si to. Neměla jsem čas přemýšlet o tom, jestli je to těžké, nebo ne. Samozřejmě se mi občas zastesklo, hlavně po mámě, ale dalo se to vydržet. Byl to ovšem velký krok a dneska se mi to zdá strašně daleko, i když je to jen pár let.
Je ti sotva devatenáct a jsi zavedená světová hvězda. Co dál?
Chci pořád dělat muziku, psát písničky, možná bych jednou rýda byla producentkou, rozhodně chci být čím dál lepší zpěvačka a muzikantka, vyvíjet se a růst. To je na dalších pár let dost práce, ne?
ed
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář